AranżacjaArtykuły sponsorowaneDom i ogród

Liczy się wnętrze – kominki gazowe

Możliwości obudowy paleniska gazowego są tak samo liczne, jak palenisk tradycyjnych. Może to być m.in. drewno, kamień, beton, szkło, stal czy tynk ozdobny. Nie stosuje się natomiast kafli, choć nie jest to oczywiście zabronione. Generalnie powinniśmy się zdecydować na oprawę dostosowaną do własnego zmysłu estetycznego i stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W przypadku palenisk gazowych warto zwrócić uwagę nie tylko na oprawę zewnętrzną paleniska, ale także na estetykę wyłożenia paleniska, która może być bardzo różnorodna. Warto, by nie gryzła się ona z tym. co okala palenisko. Przykładowo, minimalistyczna oprawa podkreśli ascetyczność naturalnego gazowego płomienia widocznego spomiędzy szklanych czarnych bądź białych węgielków. Z kolei w towarzystwie klasycznej portalowej ramy sprawdzi się palenisko gazowe wyłożone ceramicznymi polanami, które może być uzupełnione o elektryczny żar, dzięki czemu do złudzenia imituje płomień pochodzący z drewna. Mówiąc o wyłożeniach, warto zwrócić uwagę na fakt, że istotne znaczenie dla naturalności płomieni ma właściwe ułożenie ceramicznych szczapek w palenisku. Optymalny układ jest zaprojektowany przez producenta i warto go w domowym zaciszu powtórzyć.

Zdalnie sterowane

Można powiedzieć, że kominki na gaz są synonimem naszych czasów. Zapewniają komfort i wygodę przy banalnie prostej obsłudze. Wyposażone zazwyczaj w pilota zdalnego sterowania umożliwiają włączenie i wyłączenie przy użyciu jednego przycisku. Pilot pozwala także na regulację intensywności płomienia, co pozwala dostosować jego wielkość, a co za tym idzie i moc urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Łatwe w zabudowie

Przyglądając się z bliska projektom domów jednorodzinnych lub innych budynków, okazuje się często, że nie pozostawiono na kominek tyle miejsca, ile należałoby, aby zrealizować śmiałe kominkowe aranżacje z dużą wizją ognia. Trzeba sobie uświadomić, że to. co widać na zewnątrz, nawet jeśli jest to kominek zamontowany w ścianie, wymaga dużo więcej przestrzeni w rzeczywistości. Większość panoramicznych i efektownych palenisk na drewno wymaga sporej przestrzeni, aby zapewnić odpowiednią głębokość i szerokość. Zaletą palenisk na gaz w tym względzie, jest fakt. że przy zachowaniu tej samej lub nawet dłuższej szerokości mają one dużo mniejszą głębokość i dzięki temu są dużo łatwiejsze w zabudowie. Z myślą o trudnych miejscach powstały też specjalne wąskie, o prostokątnym przekroju, koncentryczne przewody kominowe do tego typu urządzeń, by można było wykorzystać nawet wąską ścianę na budowę kominka gazowego.