Artykuły sponsorowaneDom i ogród

Domki letniskowe i całoroczne – z czego budować?

Wychodząc poza konwencjonalne projekty warto pomyśleć o stworzeniu nowoczesnego domu. Jednym z nich może być nowy trend domków wiejskich, jednak nie takich zwykłych, lecz bardzo oryginalnych. Chodzi tu nie o zwykły dom, lecz o domek letniskowy, ale nie taki normalny.

Tak jak tradycyjne domy Bydgoszcz budowane są z cegły lub suporeksu, tak letniskowe z drewna. Mając na uwadze nowoczesne budownictwo, nie warto budować ich ze zwykłego drewna, chociaż nie wyklucza się elementów drewnianych. Każdy z nas na pewno chciałby stworzyć coś, co będzie przyciągało wzrok innych, ale dzięki czemu będziemy mogli odpoczywać. Spoglądając na nowe projekty widzimy wiele konstrukcji z wykorzystaniem dużej ilości szkła, co jednocześnie zmniejszy koszt takiej budowy i w szybki sposób, latem będziemy mogli tam sobie wypocząć. W tym przypadku warto zastosować jasne przestrzenie w środku, dzięki czemu będziemy mieli uczucie błogiego stanu. Ta opcja ma jednak jeden poważny minus – przeszklona powierzchnia latem sprawi, że w środku będziemy mieli saunę i konieczna będzie instalacja silnej klimatyzacji. Innym, ekologicznym rozwiązaniem są domki z bambusu, oczywiście w nowoczesnych wydaniu. Można z tego materiały stworzyć niewyobrażalne kształty, a jednocześnie będzie to mocna konstrukcja.

Istnieje też inna ekologiczna opcja. Nikt przecież nie powiedział, że domki letniskowe/całoroczne muszą być drewniane i lekkie. Ten rodzaj elewacji gwarantuje wytrzymałość oraz dużą izolację (dzięki czemu zimą nie będziemy musieli tak mocno dogrzewać pomieszczeń, a latem nie stworzy się wcześniej wspomniana „sauna”.