Zasady projektowania wnętrza według Feng Shui

Zasady projektowania wnętrza według Feng Shui

Co raz częściej projektując mieszkanie stosujemy się do wytycznych Feng Shui. Mam tu na myśli zasadę pięciu żywiołów. Oto krótki przykład: kuchnia – żywioł ognia – koliduje z łazienka żywiołem wody. By był pozytywny przepływ energii wystarczy między tymi pomieszczeniami powiesić kryształowa kule, która symbolizuje żywioł ziemi. Dobrze było by po wejściu do mieszkania znaleźć

Co raz częściej projektując mieszkanie stosujemy się do wytycznych Feng Shui. Mam tu na myśli zasadę pięciu żywiołów. Oto krótki przykład: kuchnia – żywioł ognia – koliduje z łazienka żywiołem wody. By był pozytywny przepływ energii wystarczy między tymi pomieszczeniami powiesić kryształowa kule, która symbolizuje żywioł ziemi. Dobrze było by po wejściu do mieszkania znaleźć się w pokoju dziennym. Kojarzy się on z wypoczynkiem i relaksem, jednak łóżko nie może być pierwszym elementem, na który pada wzrok. Widząc je stajemy się bardziej senni i ochota na zrobienie czegokolwiek odchodzi. Pomieszczenie do pracy po jej skończeniu powinno być zamknięte. Ułatwi to oddzielenie życia rodzinnego od obowiązków służbowych. Otwarta kuchnia zbyt często powoduje, że sięgamy po coś do jedzenia.

Projektując mieszkanie przestrzegamy też zasady kolorów, staramy się nie malować ścian na zimne, wzbudzające agresje barwy. Przedmioty o ostrych kantach i rysach tną energię. Są przedmioty codziennego użytku zwane remediami, które umieszczone w odpowiednim miejscu wpływają na finanse, zdrowie, szczęście itp.Jednak nasze nastawienie i samopoczucie w głównej mierze zależy od naszego podejścia do życia. Nic nie zastąpi uśmiechu, który maluje się na naszej twarzy wchodząc do domu.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: Mieszkania Bydgoszcz

1 comment
Redaktor
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

1 Comment

  • John Doe
    27 lutego 2016, 11:19

    The average time thieves would spend on stealing a bike is 30 sec

    REPLY

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos