Artykuły sponsorowaneInwestycje

Czy możesz odzyskać stary dług?

Zazwyczaj najlepiej jest spróbować samodzielnie rozwiązać problemy z płatnościami, ale jeśli nie otrzymujesz już wiadomości od dłużnika, konieczne może być podjęcie działań prawnych. Rozważając możliwość dochodzenia roszczeń prawnych, należy pamiętać o przedawnieniu długów handlowych.

Przedawnienie określa konkretne terminy, w których można podjąć kroki prawne w celu odzyskania długu. Limity są różne w każdym państwie i zależą od rodzaju zawartej umowy. W USA jest to jeszcze bardziej skomplikowane, gdyż każdy Stan także ma różne zasady. Na przykład w Kalifornii okres przedawnienia wynosi dwa lata w przypadku umów ustnych i cztery lata w przypadku umów pisemnych. Dla porównania, w Teksasie okres przedawnienia wynosi cztery lata dla wszystkich rodzajów umów. Pamiętaj, że w Polsce możesz skorzystać ze sprawdzonych firm windykacyjnych, które skutecznie zajmą się sprawą i w razie potrzeby będą mogły reprezentować Cię lub Twoją firmę przed sądem. Sprawdź: Strony Internetowe

Po wygaśnięciu tych terminów nie ma możliwości podjęcia kroków prawnych w celu odzyskania długu i stanie się on długiem „przedawnionym”. Chociaż sam dług będzie nadal istniał po tym czasie, firmy będą musiały polegać na innych sposobach windykacji lub potencjalnie umorzyć dług.