Dom i ogród

3 korzyści związane z zakupem domu zimą

Kupno domu może być stresujące i dlatego wiele osób nie decyduje się na przeprowadzkę w miesiącach zimowych. Obawiają się, że będzie zbyt zimno i że proces pakowania i rozpakowywania będzie tylko gigantycznym kłopotem! Będziesz zaskoczony, jeśli powiem Ci, że przenoszenie się w miesiącach zimowych faktycznie niewiele różni się od przeprowadzania się w innych, cieplejszych porach roku. W mojej opinii, istnieje kilka korzyści z przenoszenia się w zimie w porównaniu do zakupu domu w miesiącach letnich.

 

Jeśli jednak kupując nowy dom chcesz pozbyć się starego, to dobrą opcją będzie skorzystanie ze skupu domów – pozwala to na zaoszczędzenie czasu oraz zapewnia szybki zastrzyk gotówki. Zainteresowany? Skorzystaj ze skupu domów w Gdańsku, który znany jest ze świetnych firm skupujących domy i inne nieruchomości.

 

1.Bardziej elastyczna umowa

Kiedy kupujesz dom w miesiącach zimowych, pamiętaj, że zawsze będzie trochę czasu między zaakceptowaniem twojej oferty, a momentem, w którym dostajesz klucze. Te ramy czasowe mogą wystąpić na każdym rynku (korzystając ze skupu nieruchomości okres ten może być znacznie bardziej skrócony).

 

Czas naprawdę zależy od tego, jak szybko można uzyskać inspekcję i oceny końcowe. Może to również zależeć od umowy między kupującym a sprzedającym. Często zdarza się, że sprzedający musi znaleźć dom, zanim będzie chciał się wyprowadzić z domu. Lub kupujący może potrzebować sprzedać swój dom przed wprowadzeniem się do nowego domu. Chodzi mi o to, że może być wiele różnych nieprzewidzianych okoliczności i scenariuszy, które mogą się zdarzyć i wielu kupujących i sprzedających są skłonni być nieco bardziej pobłażliwi z różnych scenariuszy w zimie w porównaniu do cieplejszych miesięcy. Jeśli jednak zależy Ci na czasie i chcesz sprzedać dom jak najszybciej, by móc się wprowadzić do mieszkania – pomyśl o skupie domów. Skup domów, to najwygodniejsza opcja!

 

2.Mniejsza konkurencja (niczym w skupie domów)

Kolejną zaletą kupowania domu w miesiącach zimowych jest to, że jest o wiele mniej kupujących. Jak wspomniałem wcześniej, wiele osób nie lubi kupować domu w zimie. To otwiera możliwość dla każdego nabywcy, aby być na mniej konkurencyjnym rynku.

 

Oznacza to, że kupujący nie musiałby martwić się o wielokrotne sytuacje oferty, tracąc na ich wymarzonym domu, lub do czynienia ze stresem konkurowania z dużą pulą nabywców. Im mniejsza konkurencja ty jako kupujący ma, tym mniej stresu będziesz miał, gdy właściwa nieruchomość trafia na rynek.

 

Myśląc o mniejszej konkurencji – pomyśl o tym, że skup domów zapewnia brak takich problemów. Skup domów pozwoli Ci na spokojną sprzedać czy kupno domu bez zbędnych formalności.

 

Warto korzystać z takiej okazji, bo nawet skupy domów mogą sprzedawać swoje nieruchomości taniej, z racji spowolnienia rynku. Jeśli jednak chcesz sprzedać dom do skupu domów, to również będzie to dobra inwestycja, bo Twój dom będzie jedną z niewielu ofert wystawionych na rynku, co pozwoli na zarobienie większej sumy pieniędzy. Profit!

 

Sprawdź: SkyRock

 

3.Niższe ceny domów

Sprzedawcy po prostu chcą, aby ich dom został sprzedany, a jeśli jest mniej kupujących to oznacza mniej ofert kupna, czyli Twoja oferta będzie bardziej wyjątkowa. Może się okazać, że jesteś jedynym kupującym, który składa ofertę, a Twoja oferta może zostać zaakceptowana na niższą kwotę niż podczas cieplejszych miesięcy.

 

Równie dobrze możesz kupić nieruchomość ze skupu domów, co pozwoli Ci na zaoszczędzenie jeszcze większej ilości pieniędzy, z racji hurtowej działalności takiej firmy.