Artykuły sponsorowaneTechnologie

W magazynie bez wózka ani rusz!

Praca w magazynie stała się dużo łatwiejsza, odkąd upowszechniło się użycie wózków magazynowych. Pracownicy mogą relatywnie niewielką siłą przenosić setki kilogramów towarów za jednym razem. Pozytywnie wpływa to też na zdrowie osób zatrudnionych w magazynach – w mniejszym stopniu są one narażone na dźwiganie ciężkich ładunków. Trudno więc spotkać nowoczesny magazyn bez wózków. Zresztą nie tylko magazyn – takie wózki są potrzebne w zasadzie wszędzie tam, gdzie jest potrzeba przenoszenia ciężkich ładunków. Z łatwością można spotkać je choćby w supermarketach, gdy pracownicy rozkładają towar na półki.

Dla laika określenie wózki magazynowe wydaje się dość szczegółowe. Osoby mające związek z logistyką wiedzą jednak, że istnieje cały szereg różnych wózków tego rodzaju. Przykładowo, wyróżniamy wózki paletowe i masztowe. A jest ich znacznie więcej, ponieważ atuty danego typu wózka przydatne w jednym zastosowaniu będą stanowiły wadę w innej sytuacji.

Wózki paletowe, zwane też paleciakami, to jeden z najbardziej znanych typów wózka do magazynu. Jego cena jest zróżnicowana, zależy od m. in. udźwigu, obecności silnika czy wagi elektronicznej. Natomiast wózki masztowe umożliwiają układanie przedmiotów jeden na drugim.

Reasumując, wózki magazynowe są użyteczne w praktycznie każdym magazynie i innych miejscach, gdzie przenosi się duże ciężary. Wybór konkretnego rodzaju wózka powinien zależeć od tego, co i w jaki sposób zamierzamy przenosić. Wzięcie tego pod uwagę podczas zakupu pomoże dokonać trafnego wyboru.

link: https://e-hak24.pl/magazyn/wozki