Artykuły sponsorowaneNieruchomościTechnologie

Szalunki ścienne

Szalunki ścienne są używane głównie w budownictwie – stosuje się zarówno do małych i średnich budynków, jak i do bardziej skomplikowanych i większych obiektów. Na co zwracać uwagę podczas wyboru szalunków tego typu? Czym odznaczają się te wyroby?

Szalunki ścienne

Szalunki ścienne Kraków z powodzeniem zastosujemy w budynkach każdego rodzaju. Co ciekawe, bez problemu sprawdzą się także do słupów, cokołów, szybów windowych, kanałów, czy też murów oporowych i zbiorników kolistych. Tego typu opcja bardzo często spełnia również funkcje szalunków przeznaczonych do fundamentów. 

Wybierając szalunki ścienne warto zwrócić uwagę na to, czy są one dopasowane do ręcznego montażu i niezależne od żurawia. Sporą zaletą będzie także niewielka waga płyt, co znacznie ułatwi pracę na budowie. Lekkie płyty szalunkowe przenosić będzie i montować jedna osoba bez większych kłopotów. Skorzystanie z szalunków ściennych jest o tyle ciekawe, że pozwala dokładnie je dopasować, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu i kosztów, jakie trzeba ponieść mając na względzie deskowanie drewniane w tradycyjnej formie. 

Czym są szalunki?

Szalunki są niezbędne podczas wylewania betonowych elementów w budynku. Za pomocą deskowania uzyskać można pożądany efekt, który bazuje na danym kształcie mieszanki betonowej. Świeży beton dzięki temu nie ulega rozlewaniu poza dany obszar. Odpowiedni kształt wylewki jest zachowany aż do momentu zastygnięcia – wtedy też usuwane zostają szalunki. Ponadto, deskowanie pozwala podtrzymać wykonane zbrojenia i jest stosowane zazwyczaj do konstrukcji betonowych, żelbetonowych, jak i przy produkcji półfabrykatów. Dobrym rozwiązaniem w przypadku szalunków ściennych jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się wynajmem.

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się szalunki ścienne z płyt, które bazują na wytrzymałości i solidnej konstrukcji. Pozwalają sprawnie uzyskać pożądany efekt na każdej budowie, bez względu na wielkość budynku i jego zastosowanie. Szalunki ścienne powinny zatem wyróżniać się doskonałą jakością wykonania.