Społeczna odpowiedzialność biznesu – czy może to przynieść zyski?

0
196

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) może być czymś więcej niż jedynie działaniem na rzecz poprawy jakości życia społeczeństwa. Może to być także całkowicie nowe podejście do generowania zysków. CSR może wzmocnić społeczeństwo, zwiększyć wartość biznesu, kształtować przyszłych pracowników i zwiększać popyt pewne produkty i usługi. Jednak, aby to się stało, aby wywierało realny wpływ, CSR musi ewoluować, stać się coraz bardziej skuteczna i dysponować nowymi narzędziami oraz strategiami zapewniającymi znaczące zmiany społeczne.

Sceptycy patrzą na CSR jak na taktyczne akrobacje reklamowe. Pewna ilość CSR jest z pewnością dobra dla tradycyjnie prowadzonej działalności. Odnosi się to zwłaszcza do milenialsów, którzy często są zaangażowani w CSR. Obecnie ponad 60% firm z listy Fortune 500 w każdym sektorze dostarcza raporty CSR.

Jednak bez długoterminowej strategii argumenty sceptyków mogą okazać się prawdziwe. Podczas recesji firmy mogą pomyśleć: Nie potrzebujemy już sztuczek, aby przyciągać i zatrzymywać pracowników. Najlepszym rozwiązaniem dla naszych inwestorów jest wyeliminowanie wszelkich kosztów CSR, które przynoszą korzyści wyłącznie społeczeństwu i środowisku.

Należy pamiętać jednak, że prawdziwe działania CSR powinny być wpisane w genotyp firmy, a całe przedsiębiorstwo musi się z tym utożsamiać. Pojedyncze akcje lub działania jedynie dla reklamy nie przyniosą wymiernych korzyści biznesowych. Kiedy konsumenci poczują się oszukani, tych klientów firma już nie będzie w stanie odzyskać.

Społeczna odpowiedzialność biznesu może być jednocześnie kluczem do całkowicie nowych kanałów pozyskiwania inwestorów oraz klientów, a jednocześnie może przynosić istotne korzyści dla reszty społeczeństwa. Dzięki skoordynowanym, spójnym działaniom biznes może wzmocnić społeczeństwo, w którym funkcjonuje.

  • Fast foody a CSR

    Nic dziwnego, że restauracje skupiające się na szybkim i tanim jedzeniu wyglądają za dosta…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Różne
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Parkowanie równoległe

Sposób parkowania równoległego pozostaje jednym z najczęstszych problemów wśród początkują…