Najwyższy budynek mieszkalny w Bydgoszczy zostaje oddany do użytku

0
634

Na ostatniej prostej jest budowa najbardziej prestiżowego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy. Mieszkania się już niemal wykończone „pod klucz”, zostało jedynie kilka detali m.in. związanych z zagospodarowaniem zieleni wokół wieżowca. Obecnie prowadzona jest promocja najwyższego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowi lokatorzy niedługo będą mogli się wprowadzać.

Strażacy i sanepid są w trakcie odbierania budynku w ramach standardowych procedur. Najwięcej czasu zajmie to strażakom, którzy muszą sprawdzić dokładnie wszystkie korytarze i wyjścia pożarowe. Inwestor jednak zapewnia, że nie będzie z tym żadnego problemu. Jeśli rzeczywiście nie będzie żadnych zastrzeżeń do budynku, właściciele od razu będą wnioskować o pozwolenie na użytkowanie w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego – co wydaje się być czystą formalnością. Muszą odbyć się jednak obowiązkowe procedury związane ze sprawdzeniem budynku i jego całej dokumentacji – może to potrwać nawet 30 dni. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji zostają tylko akta notarialne i urządzanie mieszkań.

Nordic jest to jedna z najgłośniejszych inwestycji w Bydgoszczy ostatnich lat. Jest usytuowany w ścisłym centrum miasta, posiada nietuzinkowy design, wspaniały widok oraz jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście. Takich inwestycji ma być jednak znacznie więcej. Przez wiele lat przestrzegano zakazu budowy powyżej 4 pięter, lecz jak widać inwestorzy coraz częściej otrzymują specjalne zezwolenia. Obecnie w trakcie budowy są jeszcze 2 tego typu budynki (lecz nie tak okazałe).

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy bardzo szybko się rozwija. Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz są dostępne nie tylko w centrum miasta, ale również w Fordonie. Oferują tam luksusowe, dwupoziomowe apartamenty. Jest to opcja dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia oraz dużą ilość zieleni w okolicy.

  • Czym jest odczulanie?

    Często słyszymy, że ktoś z naszych znajomych, przyjaciół czy też członków naszych rodzin u…
  • Sprzedaż nowych mieszkań w Bydgoszczy

    Mój znajomy sprzedaje nieruchomości. Bydgoszcz to dzisiaj miasto, w którym ruch na rynku n…
  • Wesela i alkohol

    Bardzo rzadko spotyka się wesela, na których alkohol nie występuje. Jest to jedna z ważnie…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Mieszkanie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Fast foody a CSR

Nic dziwnego, że restauracje skupiające się na szybkim i tanim jedzeniu wyglądają za dosta…