Najlepsze sposoby nauki języków obcych

0
84

Już od pewnego czasu w polskich szkołach uczą dwóch języków obcych. O ile angielski otacza nas ze wszystkich stron, więc nie jesteśmy w stanie go zapomnieć, tak z językiem niemieckim jest już o wiele gorzej. To, że w gimnazjum uczyłeś się niemieckiego przez 3 lata nie oznacza, że ​​nadal wiesz, jak zapytać, gdzie jest toaleta. W rzeczywistości, jeśli nie pamiętasz ani jednego słowa tego języka, może to być dobry moment, aby wprawić swój mózg w bieg i odświeżyć sobie słownictwo. Przecież to nie jest tak, że zapominamy go całkowicie!

Aby poważnie podchodzić do nauki nowego języka, musisz wykonać trochę pracy przygotowawczej. Jeśli nie obchodzi Cię konkretny język, warto zacząć od najłatwiejszego. Jeśli znasz już angielski, łatwiej będzie Ci się się uczyć takich języków jak francuski i rumuński. Japoński czy arabski są znacznie trudniejsze, na które trzeba poświęcić znacznie więcej czasu. Jeśli jednak zdecydujesz się na jakiś język azjatycki, warto sprawdzić kurs japońskiego Bydgoszcz.

Zamiast wpisywać najnowszą listę słówek lub przeglądać Dokumenty Google w celu ćwiczenia struktury zdań, wyciągnij długopis i zeszyt. Odręczne pisanie nie tylko poprawi twoją koncentrację, ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że już na tym etapie czegoś się nauczysz.

Czekanie w kolejce nie jest zbyt przyjemne, ale jeśli masz przy sobie fiszki, to te kilka minut można poświęcić na przykład na powtórkę. Jeśli nie chcesz nosić ze sobą fiszek, warto zainstalować sobie aplikację Duolingo, która oferuje ponad 20 języków i wykorzystuje różne strategie uczenia się. Jest on bezpłatny, więc warto przynajmniej spróbować.

Warto również poszukać partnera, jeśli chcesz poprawić swoją mowę w obcym języku. To nie musi oznaczać płacenie za korepetytora. Możesz znaleźć osoby w sieci, które 1-2 razy w tygodniu porozmawiają z Tobą na Skype. Jest to chyba najbardziej efektywna forma nauki.

  • Amerykanie i Europejczycy w kontekście nauki języków

    Jeden z profesorów zauważył kiedyś jedną ciekawą rzecz, mianowicie monojęzyczność Amerykan…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Edukacja
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Parkowanie równoległe

Sposób parkowania równoległego pozostaje jednym z najczęstszych problemów wśród początkują…