Link Juice

0
564

Mianem Link Juice określa się moc z jaką strona linkująca przekazuje stronie linkowanej. Wspomnianą moc przekazuje każdy link, zaś jej wartość uzależniona jest od moc posiadanej przez stronę linkującą oraz tego do ilu stron jest przekazywana. Za sprawą powyższego linkowane strony awansują w Google na wyższe miejsca. Pojęcie Link Juice dotyczy jednak nie tylko przepływów związanych ze stronami zewnętrznymi, ale także wewnątrz strony. W ten sposób możliwe jest wskazanie, które strony w obrębie jednej domeny są najważniejsze. Linki nie najlepszej jakości cechuje realtywnie niewielka moc, a co za tym idznie nie dadzą one tak dobrego efektu, jak linki pochodzące ze stron dobrej jakości. W związku z tym powszechne jest twierdzenie, że zdecydowanie bardziej opłacalne jest pozyskanie mniejszej liczby linków wysokiej jakości, niż dużej (a nawet bardzo dużej) liczby linków kiepskiej jakości.

Co to znaczy w praktyce? Załóżmy, że mamy dwie strony internetowe. Jeżeli do pierwszej z nich będą prowadzić cztery linki, natomiast do drugiej ani jeden, pierwsza z nich wyświetli sięw wynikach wyszukiwania jako pierwsza, co jest oczywiście naturalne. Jeżeli do pierwszej będzie prowadzić siedem linków, a do drugiej trzy – przy założeniu, że będą to linki porównywalnej jakości – będziemy mieli do czynienia z analogiczną sytuacją, co też wydaje się oczywiste. Jednak sytuacja zaczyna robić się naprawdę ciekawa, gdy uwzględnimy różnice jakości linków, bowiem w takiej sytuacji pierwsza ze stron do której będzie prowadzić dwadzieścia linków kiepskiej jakości w wynikach wyszukiwania może być niżej niż druga strona, do której prowadzi siedem linków, ale za to dobrej jakości.

Dlatego pracując nad link buildingiem warto zwrócić uwagę nie tylko na pozyskanie jak największej liczby linków, ale także zadbać o ich właściwą jakość. Czasami mniej oznacza więcej.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: Agencja interaktywna Bydgoszcz

 • Budowa strony www

  Dobry kod, na którym oparta jest strona www, powinien być odpowiednio zoptymalizowany, czy…
 • Kilka porad dotyczących webwritingu

  Z pozoru to samo, jednakże pisanie tekstów w tradycyjny sposób znacznie różni się od od ty…
 • Jakie znaczenie ma linkbuilding w SEO

  Czasy, kiedy sam linkbuilding wystarczał do wypozycjonowania strony klienta odeszły do lam…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
 • W magazynie bez wózka ani rusz!

  Praca w magazynie stała się dużo łatwiejsza, odkąd upowszechniło się użycie wózków magazyn…
 • Nowoczesny dom z bali

  Dom z bali – jego zapach i przytulność są wpisane w naszą ludzką przeszłość i kojarzą się …
 • Budowa strony www

  Dobry kod, na którym oparta jest strona www, powinien być odpowiednio zoptymalizowany, czy…
Pokaż więcej w Technologie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Parkowanie równoległe

Sposób parkowania równoległego pozostaje jednym z najczęstszych problemów wśród początkują…