Jakie znaczenie ma linkbuilding w SEO

0
385

Czasy, kiedy sam linkbuilding wystarczał do wypozycjonowania strony klienta odeszły do lamusa. Same zdobywanie linków nie wystarczy, jeśli nie masz niczego konkretnego do zaoferowania swoim klientom.

Przed rozpoczęciem współpracy z agencją, warto upewnić się, że ich działalność jest zwyczajnie bezpieczna dla naszej strony internetowej. Kiedyś podstawowym pytaniem była ilość pozyskiwanych linków na miesiąc – dziś już praktycznie nikt takiego pytania nie zadaje. Jeszcze kilka lat temu algorytm był całkowicie przewidywalny i można było robić niemal wszystko.

Należy otwarcie stwierdzić, że obecnie ważnym elementem jest tworzenie wartościowych treści oraz samo dbanie o serwis internetowy. Jeśli chodzi o nowe serwisy, to tu potrzebna jest wielka cierpliwość. W okresie starego SEO można było w ciągu 3 miesięcy bez problemu wskoczyć do top10 przy pomocy samego linkowania. Dziś mimo ruchu na stronie i przy pomocy dobrego contentu, oczekiwane efekty przychodzą dopiero po roku.

Nie warto więc samemu brać się za poważne SEO bez odpowiedniej wiedzy, ponieważ czasem kilka złych linków może zepsuć kilka miesięcy pracy. Więcej można przeczytać na stronie Pozycjonowanie Bydgoszcz oraz także zapoznać się z ofertą.

Dziś już wiadomo, że marki nie da się wypromować przy pomocy dużej ilości spamlinków, lecz potrzebne są wartościowe treści. Same linki też są ważne, lecz muszą być dobrej jakości. Po nowych aktualizacjach algorytmu, Google bardzo precyzyjnie bada linki pod kątem pochodzenia i duża ilość spamu na pewno dobrze nie wpłynie na naszą stronę internetową oraz wizerunek marki.

 • Budowa strony www

  Dobry kod, na którym oparta jest strona www, powinien być odpowiednio zoptymalizowany, czy…
 • Link Juice

  Mianem Link Juice określa się moc z jaką strona linkująca przekazuje stronie linkowanej. W…
 • Kilka porad dotyczących webwritingu

  Z pozoru to samo, jednakże pisanie tekstów w tradycyjny sposób znacznie różni się od od ty…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
 • W magazynie bez wózka ani rusz!

  Praca w magazynie stała się dużo łatwiejsza, odkąd upowszechniło się użycie wózków magazyn…
 • Nowoczesny dom z bali

  Dom z bali – jego zapach i przytulność są wpisane w naszą ludzką przeszłość i kojarzą się …
 • Budowa strony www

  Dobry kod, na którym oparta jest strona www, powinien być odpowiednio zoptymalizowany, czy…
Pokaż więcej w Technologie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Parkowanie równoległe

Sposób parkowania równoległego pozostaje jednym z najczęstszych problemów wśród początkują…