Jaki wpływ mają choroby internistyczne na trądzik?

0
935

Problemy z cerą mogą mieć o wiele głębsze podłoże. Dla niektórych osób nie jest to tylko problem skórny, lecz przyczyna poważniejszej choroby toczącej się w ich organizmie. Trądzik może pojawiać się u osób z zaburzoną gospodarka hormonalną (nadmiar androgenów), zażywających sterydy lub przebywających pod wpływem długotrwałego stresu. Także uwarunkowania genetyczne mogą powodować występowanie trądziku. Warto sprawdzić leczenie trądziku Bydgoszcz

Zmiany skórne często pojawiają się również u osób, u których występuje wzmożona produkcja testosteronu, ( np. osoby ćwiczące na siłowni), co wiąże się z większą potliwością oraz zwiększoną produkcją łoju przez gruczoły wewnętrzne.

Dlatego jeśli nasza walka z trądzikiem trwa już wiele lat, a nie jesteśmy już w wieku dojrzewania, należy szukać przyczyny powstawania zmian skórnych, a nie leczyć tylko ich objawów. Na pewno warto udać się do lekarza specjalisty ginekologa- endokrynologa w celu zbadania poziomu hormonów w naszym organizmie. Także badanie bakteriologiczne będzie tu jak najbardziej wskazane. Dzięki niemu poznamy prawdziwe powody wystąpienia tej uciążliwej dolegliwości. W innym razie jest to walka tak jakby z niewidzialnym wrogiem, która często kończy się porażką, bądź trwałymi pamiątkami na skórze, które usunąć już może tylko laser.

Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Parkowanie równoległe

Sposób parkowania równoległego pozostaje jednym z najczęstszych problemów wśród początkują…