Jak odzyskać sylwetkę po porodzie?

0
252

Sylwetka kobiety w czasie ciąży bardzo się zmienia, a największe problemy stwarzają rozstępy, nadwaga i rozciągnięta na brzuchu skóra, a także cellulit. Wiele kobiet zastanawia się, czy zdoła odzyskać sylwetkę sprzed porodu – co oczywiście w pewnym stopniu jest możliwe.

Największe zmiany w sylwetce zachodzą w obrębie brzucha i bioder, które stają się szersze. Brzuch po ciąży potrzebuje około 5-6 tygodni, aby się zmniejszyć, jednak często zdarza się, że nadal nie jest to efekt sprzed ciąży. Brzuch nie jest płaski, a przede wszystkim skóra traci jędrność. Kolejny problem, z którym boryka się kobieta po urodzenia dziecka, to rozstępy, początkowo bolesne, a później wyjątkowo nieestetyczne. Ciąża i gwałtowne rozciąganie się skóry powoduje jej pękanie, czego efektem są szramy, po których pozostają zaróżowione pręgi.

W przypadku zmian ciążowych jedynie waga ulega szybkiej zmianie, ponieważ w pewnym stopniu spada zaraz po porodzie. Jednak rzadko się zdarza, aby spadła to poziomu, jaki oczekuje kobieta – zazwyczaj pozostaje jeszcze kilka zbędnych kilogramów, które młoda mama musi zrzucić. Dla osoby, która nie miała tendencji do tycia, już sam fakt, że małe dziecko wymaga intensywnej opieki, pomaga w pewnym stopniu schudnąć. Jednak część kobiet może mieć problem z nadwagą przez dłuższy czas, co wymaga wprowadzenia stosownej diety i zmiany stylu życia.

Oczywiście jest wiele sposobów, aby odzyskać zarówno sylwetkę, jak i kondycję sprzed porodu, ale wymaga to od kobiety zaangażowania. Jednak młoda mama nie powinna zaraz po porodzie nadmiernie się wysilać. Ten okres to przede wszystkim czas na odpoczynek i relaks, a poprawa sylwetki i kondycji powinna odbywać się w znacznie późniejszym etapie. Dopiero po koniecznym odpoczynku można wprowadzić odrobinę aktywności fizycznej i ruchu, jak ćwiczenia rozluźniające mięśnie. Ponadto bardzo korzystnym zabiegiem dla mięśni i skóry jest masaż, który dodatkowo działa relaksująco.

Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Domki letniskowe i całoroczne – z czego budować?

Wychodząc poza konwencjonalne projekty warto pomyśleć o stworzeniu nowoczesnego domu. Jedn…