Ekonomiczna ocena technicznego przygotowania produkcji

0
217

Reklama: Zarządzanie produkcją

Ekonomiczna ocena technicznego przygotowania produkcji może być przeprowadzana głównie z punktu widzenia materiałochłonności i energochłonności projektowanych wyrobów. Należy dobierać takie surowce, które pozwolą wygenerować wyrób odpowiedniej jakości przy stosunkowo niskim koszcie. Należy również uwzględniać stosowanie materiałów krajowych, materiałów łatwiej dostępnych oraz używanie materiałów zastępczych. W ocenie energochłonności ważny jest również pobór werwie w czasie eksploatacji wyrobu (maszyny, schładzarki, pralki).

Od odpowiedniego procesu technicznego przygotowania produkcji zależy oraz postać i nowoczesność wyrobu. Zmiany w wyniku wadliwego przygotowania fabrykacji już po jej uruchomieniu są trudne i pracochłonne, nieraz wręcz niemożliwe, a zawsze — bardzo kosztowne.

Przygotowanie organizacyjne odbywa się w okresie bezpośrednio poprzedzającym uruchomienie wytwórczości i nazywane jest również przy-gotowaniem operatywnym czy też wykonawczym. Polega ono na opracowaniu operatywnych rozkładów produkcji i rozdzieleniu pracy na stanowiska robocze, zamówieniu i przygotowaniu materiałów, narzędzi i oprzyrządowania, przygotowaniu stanowisk pracy, organizacji transportu itp. Aż do tego etapu przygotowania produkcji należą również czynności związane z przygotowaniem dokumentacji produkcyjnej, np. wystawienie kart obiegowych, zleceń produkcyjnych, kart pracy. Jeśli ciekawi Cię powyższa tematyka, warto sprawdzić: https://syneo.pl/blog/czasopismo-production-manager-docenilo-naszego-eksperta/

Obowiązującą sprawą jest dobór odpowiednich pracowników, ich przeszkolenie i zaznajomienie z nową technologią i nowym przebiegiem procesu technologicznego.

 • Na czym polega zarządzanie produkcją?

  Zarządzanie produkcją pomaga przede wszystkim w odnoszeniu korzyści związanych z automatyz…
 • Monitorowanie produkcji

  W dzisiejszych czasach duże znaczenie dla przedsiębiorstwa ma optymalne wykorzystanie jego…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
 • Budowa strony www

  Dobry kod, na którym oparta jest strona www, powinien być odpowiednio zoptymalizowany, czy…
 • Czy telewizor psuje wzrok?

  Któż nie spotkał się z hasłami typu „nie siedź tak blisko telewizora, bo sobie wzrok zepsu…
 • Gry komputerowe mogą być całkiem opłacalne.

  Choć gry komputerowe to głównie hobby wielu ludzi, okazuje się, że może ono być całkiem op…
Pokaż więcej w Technologie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Domki letniskowe i całoroczne – z czego budować?

Wychodząc poza konwencjonalne projekty warto pomyśleć o stworzeniu nowoczesnego domu. Jedn…