Implanty stomatologiczne to nowoczesny, wyjątkowo popularny sposób odtwarzania brakujących zębów. Robione są one z tytanu, który wiąże się z tkanką kostną. Wykorzystuje się je w przeróżnych sytuacjach. Na ogół w wypadku braku pojedynczego zęba. W tego rodzaju sytuacji najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest most protetyczny lub korona bazująca na implancie. Inną sytuacją, w której wykorzystuje się implanty zębowe to rozległe braki zębowe. Nie każdy z nas wie, że świeżo po usunięciu zęba tkanka kostna wokół zębodołu zanika. Za sprawą implantów można spowolnić lub wstrzymać ten proces. W dodatku tego rodzaju rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe dla pacjenta, niż np. często wykorzystywane protezy wyjmowane. Jeżeli natomiast chodzi o bezzębie, to w tym wypadku zazwyczaj stosuje się protezę wyjmowaną, aczkolwiek zdarza się, że instalowany jest most protetyczny na stałe. Bez wątpienia jest to rozwiązanie niesłychanie komfortowe, jednak utworzenie protezy bazującej na moście protetycznym jest wyjątkowo kosztowne. Sprawdź: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Wiedząc już w jakich przypadkach z reguły wykorzystuje się implanty, należy pomyśleć jakie są najważniejsze zalety oraz wady takiego rozwiązania. Nie ulega wątpliwości, że do zalet trzeba zaliczyć wspomnianą wcześniej minimalizację zaniku kości. Założenie implantów ma rzecz jasna istotny wpływ na zachowanie estetyki twarzy – są w stanie zagwarantować olśniewający uśmiech na długie lata. W dodatku tego rodzaju rozwiązanie przywraca funkcje naturalnego uzębienia, w konsekwencji bez trudu możemy gryźć, żuć, mówić bądź uśmiechać się. Niewątpliwym atutem tego rodzaju rozwiązania jest doskonała odbudowa w wypadku bezzębia – implanty są w takim wypadku najefektywniejszym rozwiązaniem i zapewniają dużo większy komfort aniżeli protezy wyjmowane. Trzeba także dodać, że implanty Łódź są pozbawione luźnych części, mocno się trzymają, są solidne i nie wymagają dodatkowej uwagi bądź wykonywania poprawek – służą one pacjentowi przez całe życie. Rzecz jasna mówiąc o zaletach tego rodzaju rozwiązania musimy wspomnieć także o lepszym samopoczuciu, wynikającym ze wzmocnienia pewności siebie oraz o oszczędności, bo w dłużej perspektywie implanty stomatologiczne mogą przyczynić się do oszczędności finansowej.

Jednakże, obok dużej liczby przeróżnych zalet, implanty mają również wady. Do najbardziej istotnych z nich należy zaliczyć m.in. długi czas leczenia – od wszczepienia implantów do założenia koron bądź protez mija często kilka miesięcy, niebezpieczeństwo odrzucenia implantu (choć jest to sytuacja sporadycznie spotykana) a także wysoką cenę, przez co nie każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić.

Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Fast foody a CSR

Nic dziwnego, że restauracje skupiające się na szybkim i tanim jedzeniu wyglądają za dosta…