Czym jest odczulanie?

0
454

Często słyszymy, że ktoś z naszych znajomych, przyjaciół czy też członków naszych rodzin uczęszcza na tak zwane odczulanie. Oczywiście przyjmujemy to do wiadomości, aczkolwiek nie zawsze do końca wiemy dokładnie co to może oznaczać. Wiemy, że wiąże się to ze służbą zdrowia, ale czy tak naprawdę bylibyśmy w stanie zdefiniować termin, jakim jest właśnie odczulanie? Sporo osób z pewnością miałoby z tym problem, dlatego niniejszy artykuł wyjaśni wspomniane pojęcie.

Odczulaniem nazywamy stopniowe podawanie pacjentowi dawek alergenu. Rozpoczyna się od bardzo małych dawek, by stopniowo przechodzić do coraz większych i większych. Po raz pierwszy, odczulanie zostało przeprowadzone przez dwóch naukowców, Freemana i Noona w 1911 roku. Po co podaje się pacjentowi coraz to większe dawki alergenu? Sprawdź: Alergolog Bydgoszcz

Otóż, przez te wszystkie lata udowodnione zostało, że pod wpływem alergenu następuje zmiana przeciwciał, na takie, które nie powodują reakcji alergicznej. Pierwsze widoczne efekty można zaobserwować już na początku całej kuracji, po pierwszych niewielkich dawkach. Natomiast z czasem alergia staje się coraz mniej uciążliwa po to, by na samym końcu zaniknąć całkowicie, lub przynajmniej zredukować się do tego stopnia, by nie doskwierać pacjentowi swoimi objawami. Oczywiście terapia nie zawsze przynosi oczekiwany skutek. Powody są różnorakie, jednakże niestety zdarza się, że źle wykonane badania doprowadziły do dopasowania nieodpowiedniej terapii w stosunku do uczulenia.

  • Sprzedaż nowych mieszkań w Bydgoszczy

    Mój znajomy sprzedaje nieruchomości. Bydgoszcz to dzisiaj miasto, w którym ruch na rynku n…
  • Wesela i alkohol

    Bardzo rzadko spotyka się wesela, na których alkohol nie występuje. Jest to jedna z ważnie…
  • Czy telewizor psuje wzrok?

    Któż nie spotkał się z hasłami typu „nie siedź tak blisko telewizora, bo sobie wzrok zepsu…
Pokaż więcej powiązanych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone.

Zobacz także

Parkowanie równoległe

Sposób parkowania równoległego pozostaje jednym z najczęstszych problemów wśród początkują…