Artykuły sponsorowaneDom i ogródInwestycjeNieruchomości

Bydgoszcz atrakcyjniejsza dla inwestorów?

Pomimo zauważalnego spadku inwestycji w zeszłym roku, plasującego Bydgoszcz na ostatnich miejscach większości rankingów, rok 2017 może się zaznaczyć ożywieniem rynku. Chociaż dynamika rozwoju Bydgoszczy w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia to jednak wyraźnie zauważalne jest zainteresowanie ze strony inwestorów. Dotyczy to również podmiotów specjalizujących się w budownictwie wielorodzinnym. Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy nie ograniczają się jedynie do rynku wtórnego – z roku na rok rośnie w tym segmencie udział rynku pierwotnego. A to bardzo dobry prognostyk dla miasta.

Szczególnie godny uwagi jest fakt, że w odróżnieniu od lat poprzednich coraz mniej inwestycji stanowią niezbyt wyszukane, tanie bloki, rośnie natomiast udział apartamentowców. Mieszkania o wysokim standardzie cieszą się coraz większą popularnością wśród Bydgoszczan. Wyższą cenę zakupu rekompensuje nie tylko komfort, ale także doskonała lokalizacja, umożliwiająca łatwe dotarcie do centrum. Sprawdź: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Dzięki powyższemu na rynku przybywa propozycji atrakcyjnych mieszkań na sprzedaż, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, natomiast przestrzeń miejska zyskuje architektonicznie, nieustannie wzbogacana o nowe budynki, coraz lepiej wpasowujące się w jej tkankę. Eleganckie budynki są nie tylko ozdobą miasta, ale wspomagają również tworzenie zamkniętej całości w przestrzeni miejskiej, spajając już istniejącą infrastrukturę z nowymi koncepcjami.

Powyższe nie mogło umknąć uwadze inwestorów, podążających za koniunkturą. Popyt na lokale o wysokim standardzie napędza podaż, dlatego wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach Bydgoszcz stanie się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem nie tylko dla inwestorów zainteresowanych budową swoich fabryk i firm, ale także tych specjalizujących się w budownictwie mieszkaniowym.